Masaż uciskowy – drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny jest bardzo specyficzną odmianą masażu. Jest to masaż polegający na uciskaniu poszczególnych miejsc na całym ciele przez doświadczonego masażystę. Dzięki temu można poprawić krążenie krwi, ale też poprawić pracę naczyń limfatycznych znajdujących się w ludzkim organizmie.

Masaż idealny na opuchlizny i obrzęki

Masaż uciskowy jest zdecydowanie najlepszym wyborem, jeśli chodzi o skuteczny masaż na opuchlizny i różnego rodzaju obrzęki, np. kończyn dolnych. Wtedy też takie obrzęki mogą zostać w szybkim tempie wyeliminowane, a klient będzie mógł prawidłowo funkcjonować przez resztę dnia. Tajemnicą udanego drenażu limfatycznego jest delikatne uciskanie ważnych miejsc na całym ciele, czym musi zajmować się wykwalifikowany masażysta, posiadający wprawę w przeprowadzaniu takiego masażu.

Leczenie żylaków nóg

Korzystanie z drenażu limfatycznego jest też bardzo wskazane, jeśli chodzi o profesjonalne leczenie żylaków nóg. Dzięki temu ma się zdecydowanie większe szanse na to, że leczenie zakończy się pełnym sukcesem. Ponadto można w ten sposób pomóc sobie w regulowaniu ciśnienia tętniczego, więc masaż polecany jest wielu osobom w różnym wieku, aby poprawić własne samopoczucie, ale też zdrowie.

Be the first to comment on "Masaż uciskowy – drenaż limfatyczny"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*